Dünyanın en uzun mektubu Ata’ya yazılıyor

Karşıyaka Belediyesi, geçen Eylül ayında hizmete açtığı Türkiye’nin ilk ’Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nde “Karşıyakalı Çocuklar Atatürk’e Mektup Yazıyor” projesini hayata geçirdi. Kısa süre önce başlatılan projeye ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilecek. Çocuklar müzeyi ziyaret ederek, 500 metrelik kağıt rulo üzerine Ata’ya dair duygu ve düşüncelerini yazacak. 23 Nisan öncesinde rulonun tamamlanması hedefiyle kesintisiz dev bir mektup oluşturulacak.
Baştan sona çocukların kaleme alacağı mektup, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’e götürülecek. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve öğrenciler, dev mektup ile birlikte Atatürk’ün huzuruna çıkacak. Karşıyaka’nın ve Karşıyakalı çocukların bu projeyle ’Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alması için de için girişimler yapılacak. Mektup, uzunluğuyla dünya rekoruna aday gösterilecek.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yetişen çocuklarımız, aydınlık geleceğimizin en büyük teminatıdır. Her biri gurur kaynağımız olan evlatlarımızla sonsuz Atatürk sevdamızı bir kez daha tüm dünyaya göstereceğiz. İlköğretim çağındaki tüm öğrencileri Evrensel Çocuk Müzemize davet ediyor, bu projede yer almaya çağırıyoruz. Bu rekor, Karşıyakamıza ve Karşıyakamızın aydınlık çocuklarına çok yakışacak” dedi.
(İHA)]]>

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register

Close