105 türde kuş bir arada

Kakariki Papağanı, Mavi Altın Ara Papağanı, Beyaz Kakadu, Tukan, bülbül ve kanarya çeşitlerinin yanı sıra keklik ve yırtıcı kuşların da bulunduğu Gaziantep Hayvanat Bahçesine her mevsim ziyaretçi akını devam ediyor.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Gaziantep Hayvanat Bahçesinde bulunan Kuş Cenneti isimli kafeste burada birbirinden farklı yaklaşık 105 tür kuşumuz bulunmaktadır. Bu türlerin büyük çoğunluğunu özellikle egzotik papağan denilen kuşlar oluşturmaktadır. Bu türler arasında, kırmızı ve sarı ara papağanlar, rozella ve amazon papağanları gibi birçok türümüz bulunmaktadır. Bunların yanı sıra muhabbet kuşları, keklikler, güvercin ve bülbül çeşitleri gibi toplamda 105 tür kuş bulunmaktadır. Ve bu kuşlar ziyaretçilerimizin büyük ilgisini çekiyor’’ ifadelerini kullandı.
Kafeste bulunan her farklı türün beslenme ve ortam ısısının farklı olması gerektiğini vurgulayan Özsöyler, “Genelde kuşlarımızın ana menüleri tuzsuz dakota çekirdeğidir. Bunların yanı sıra bugünlerde havaların soğumasıyla birlikte kuşlarımıza enerji verici üzüm türleri ile vitamin ve minareller verilmekedir. Yaz aylarında ise meyve çeşitleri ile menülerini destekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register

Close